Bitcoin Geliştirilmeseydi Bugün Kullanılamaz Hale Gelecekti

Bitcoin Core yazılımı Satoshi’nin ortaya koyduğundan bu güne sürekli üzerinden geliştirmeler yapılan ve daha ileriyle gitmesi için uğraşılan bir yapı halindedir.  Bitmex tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre özellikle son 7 yılda yapılan geliştirmeler yapılmasa Bitcoin’de node’ların senkron olması mümkün olmayacaktı yani Bitcoin çöp olacaktı.

En son 24 Kasım 2019’da gerçekleştirilen 0.19.0.1 güncellemesi ile Bitcoin’de hata düzenlemeleri ve performans iyileştirmeleri yapılmıştı.  İhtiyaçların değişmesi ve yazılım teknolojisin gelişmesi ile Bitcoin’in altyapısında da yeni geliştirmeler olacak gözüküyor. Önümüzdeki yıllarda Bitcoin’de işlem hızı ve masraf düşürme ile pek çok geliştirme çalışması yapılması bekleniyor.

binance

Bitmex Resarch 2012’den 2019’a kadar olan Bitcoin versiyonlarının Initial Block Download (IBD)  yani block indirme süresini test ettiler.  Bitcoin’in 0.8.6 versiyonunda güncel oldukça kuvvetli bir bilgisayar kullanarak bile hızlı bir senkron sağlanamadı.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz