ABD ICO Reklamlarında Oynayan Ünlülerin Peşini Bırakmıyor

Atlanta Rapçi T.I, gerçek adı Clifford Harris Jr’a, FLiK ICO’sunu tanıttığı iddiasıyla dava açılmıştı bugün yayınlanan habere göre T.I sahtekarlık suçlarından beraat etti. Ancak, sanıklar işadamı Ryan Felton ile aktör ve komedyen Kevin Hart‘ın davaları devam etmekte. Kasım 2018’de ICO’yu tanıttığı iddiasıyla T.I’ya ABD Kuzey Georgia Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Bunun üzerine reklamdan etkilenen yatırımcılar, T.I.’nin iddia edilen tanıtım faaliyetlerinin ardından FLiK ICO aldatmacasına 2 milyon dolar kaybettiğini iddia etti.

ABD Bölge Hakimi Charles Pannell Jr. Harris’in i ziyaret etmeye teşvik ettiğini iddia ettiler. Harris’ten FLiK tokenlerinin değeri hakkında herhangi bir açıklama yapmadığını söyledi ve kovuşturmanın yatırımcıların programa katılmaları ile T.I.’nin iddia edilen tanıtım faaliyetleri arasında doğrudan bir bağlantıyı kanıtlayamadığını belirtti.

binance

Şubat 2020’nin sonlarında SEC, Hollywood oyuncusu Steven Seagal’e  ICO’yu tanıttığı için ceza kesmişti. 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz