ABD Hisse Senedi Piyasaları 2020’de Durgun Geçecek

ABD hisse senedi piyasası 2019’da yükselişe geçti ve FAANG hisse senetlerinin olumsuz performansına rağmen yükselmeye devam etmesiyle herkesi şaşırttı. Ancak Wall Street uzmanları 2020’nin durgun olacağını tahmin ediyorlar.

Geçen yıl S&P 500’ün agresif bir para politikasının ve ABD-Çin ticaret müzakerelerinde potansiyel olumlu hava sebebiyle % 25 artış gösterdiğini gördük. Ancak geçen yıl oluşan boğa piyasası 2020’de daha az etkisini gösterebilir. S&P 500 şu anda 3.140 puanın üzerinde ve çoğunlukla 2019’un ilk tahminlerine uygun hareket ediyor.

binance

Analistler, 2020’deki hisse senetlerinin tek haneli getirilere dönebileceğini düşünüyor. Küresel ekonomi yavaşlıyor gibi gözükse de, ABD’nin durgunluğa girdiğine dair hala bir iz yok. Ayrıca FED 2020 yılı içersinde piyasaya likidite pompalamayı durdurabilir.

Bitcoin’e gelince lider kripto para 2020’ye çok fazla cevapsız soru ile girecek. Buna rağmen, BTC’ye yatırım yapmak trader’lar ve hatta bazı kurumsal alıcılar için potansiyel olarak daha yüksek kazanımlara yol açabilir gibi gözüküyor.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz