13 Milyon Dolarlık Cüzdana Şifreyi Unuttuğu İçin Giremiyor

Reddit kullanıcılarından u/lumanubrecon, 26 Kasım tarihinde dijital cüzdanının şifresini hatırlayamadığı için 12.9 milyon dolarlık hesabına giremediğini belirtti.

Kullanıcı sahip olduğu 1.800 Bitcoin’i 2016 yılında Brain wallet adı verilen Private keyi akılda tutma yöntemine dayanan şekilde sakladığını söyledi. Ancak şimdilerde cüzdana erişimini kaybettiğini dile getirdi.

binance

Hatırladığı kelime ile cüzdana giremediğini ve garanti olsun diye bir kitaba yazdığı parolayla da içinde 1.800 BTC bakiye bulunan hesaba erişim sağlayamadığını anlattı.

Mesajların ardından bir Reddit moderatörü, gönderiyi sahte olmakla suçladı ve Bitcoin depolaması için brain wallet kullanılmasını eleştirdi.

BashCo, “Beyni olan birinin asla yapmayacağı bu kadar aptalca bir şey için neden brain wallet (beyin cüzdanı) deniliyor? Hikaye o kadar aptalca ki, gerçek olmadığını düşünüyorum” şeklinde tweet attı.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz