13 Kasım Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin geçtiğimiz hafta Çin’den gelen haberlere bağlı olarak tarihinin en önemli yükselişlerinden birini yaptıktan sonra ciddi düzeltmeler yaparak 8.500 Dolarlara varan geri çekilme yaşadı. Şu an gelinen nokta itibariyle kendisine 8.760 Dolardan alıcı bulan Bitcoin için 9.000 Dolar seviyesinin önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Günlük grafiğe baktığımızda Bitcoin’in 50 günlük ortalamasından destek aldığını görüyoruz. Buranın aşağı yönlü kırılması durumunda Çin etkisiyle yaşanan yükselişin etkisinin yavaş yavaş eriyebileceğini öngörebilmek mümkün. Diğer taraftan Bitcoin fiyatlarının 9.000 Dolar seviyelerinin yukarsına çıkıp 20 günlük hareketli ortalamasını da ( 9.112 $ ) geçmesiyle beraber bir kez daha 10.000 $ atağı görebiliriz.

binance

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 4 saatlik grafiğine baktığımızda ise OBO oluşumuna benzer bir formasyon karşımıza çıkıyor. Burada 8.400 doların aşağı yönlü kırılması durumunda düşüşün daha da sertleşebileceğini öngörebilmek mümkün.

 


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz