102 Milyon Dolarlık BTC ve ETH Likidite Edildi

Bitcoin ve Ethereum
Bitcoin ve Ethereum

Son bir saat içinde vadeli işlemlerde büyük tasfiyeler meydana geldi ve son fiyat düşüşünden sonra Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) daha fazla değer kaybetti. Çinli kripto gazeteci Colin Wu, CoinGlass analitik platformundan son bir saatte Bitcoin ve Ethereum’da likidite edilen vadeli işlem pozisyonlarının büyük değeri hakkında verileri paylaştı. Bitcoin’in 46.000 dolar bölgesinden 42.000 dolar seviyesine düşmesine neden olan düzeltmede son olarak BTC 42 bin doların altına, Ethereum ise 3.100 dolara geriledi. CoinGlass’tan alınan verilere göre, sadece yarım saat içinde Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemleri 102 milyon dolarlık likidite gördü. Toplam 40 milyon dolar ve 42 milyon dolar tutarındaki tasfiye edilmiş Bitcoin pozisyonları, Ethereum sözleşmelerinde tasfiye edildi.

Wu tarafından paylaşılan CryptoQuant analitik satıcısından elde edilen veriler, borsalarda Bitcoin’in ELR’sinin (tahmini kaldıraç seviyesi) 0.026’ya ulaştığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bu, yatırımcıların yüksek kaldıraç kullanmaya devam ederken düşüşte giderek daha fazla Bitcoin satın aldıkları anlamına geliyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz